Pośpiech, roztargnienie, złe warunki na drodze i brak ostrożności – to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W poniedziałkowy wieczór we Wschowie doszło do potrącenia dziecka, które przejeżdżało hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

W poniedziałkowy wieczór (16 sierpnia) we Wschowie doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia z udziałem dziecka. 10-letni mieszkaniec gminy Wschowa przejeżdżał hulajnogą przez oznakowane przejście dla pieszych. W momencie, gdy je opuszczał został potrącony przez kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen, 20-letniego mieszkańca gminy Wschowa.  Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Pokrzywdzony z obrażeniami ciała została przetransportowany do szpitala.

Na szczęście chłopiec nie odniósł poważnych obrażeń i wrócił do domu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a sprawa znajdzie finał w Sądzie Rejonowym we Wschowie. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.