Gostyńscy policjanci wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując chwilową nieuwagę starszej kobiety, podczas zakupów w sklepie ukradł z jej torebki portfel z zawartością pieniędzy. Jak się okazało mężczyzna był już wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa.

31 lipca br. w jednym z marketów w Gostyniu starszy mężczyzna wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonej z otwartej torebki, którą miała zawieszoną na ramieniu ukradł portfel z zawartością pieniędzy. Kobieta straciła 710 zł. 

Zaangażowanie dzielnicowego oraz wnikliwa praca policjantów operacyjnych gostyńskiej jednostki Policji pozwoliła na wytypowanie i zatrzymanie w tej sprawie 64-letniego mieszkańca Kostrzyna Wlkp. 

64-latek usłyszał zarzut kradzieży i poddał się dobrowolnie karze. Mężczyzna zwrócił pieniądze, które ukradł. Jeszcze tego samego dnia policjanci przekazali je pokrzywdzonej kobiecie. Jak się okazało 64-latek był już wcześniej notowany za kradzieże i oszustwa.

Po wykonaniu z zatrzymanym czynności procesowych został on przekazany funkcjonariuszom ze Śremu, jak się okazało tam również dokonał kradzieży.

Ta sytuacja pokazuje, jak ostrożnym należy być podczas robienia zakupów. Kieszonkowcy wykorzystują nawet najmniejszy moment nieuwagi swojej ofiary, nie odpuszczają nadarzającym się okazjom, które niestety często sami stwarzamy.

Źródło: KPP Gostyń