Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pomogli rodzicom, którzy jechali do szpitala z dzieckiem, które doznało poważnego urazu głowy i straciło przytomność po upadku. Z uwagi na zagrożenie życia mundurowi bez chwili wahania zapewnili bezpieczny pilotaż do placówki medycznej.

Wczoraj, 8 sierpnia br. około godz. 21:00 we Włoszakowicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wracając z obsługi zdarzenia drogowego zostali zatrzymani przez kierującego Dacia Duster, mieszkańca Głogowa, który wypoczywał z rodziną na terenie letniska w Boszkowie. Mężczyzna wystraszony w pośpiechu, podbiegł do policjantów prosząc ich o pomoc, ponieważ jego 5-letnie dziecko upadając z wysokości straciło przytomność i doznało poważnego urazu głowy.

Policjanci z uwagi na stan zagrażający życiu natychmiast podjęli decyzję o pilotażu pojazdu drogami mniejszych miejscowości oraz ulicami miasta Leszna. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rodzice oraz dziecko szybko i bezpiecznie dotarli do szpitala, gdzie otrzymali niezbędną pomoc.

Źródło: KMP Leszno