Już wkrótce odbędzie się pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Śmiglu. Wszystko zorganizowano dla chętnych do zabawy i pomagania małej Marii z Brenna, zmagającej się z SMA typu I.
Patronat nad imprezą przejął Urząd Miasta i Gminy Śmigiel.
Nie zabraknie patronów medialnych.
Organizatorami Pikniku jest grupa młodych ludzi, których poruszyła historia małej Marii Drożdżyńskiej. Można ją znaleźć pod nazwą „Team Fundacja”.

Piknik odbędzie się w godzinach 13 – 18 na Placu Targowym w Śmiglu. Zapowiada się moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Do akcji przyłączyło się wiele firm, osób prywatnych, jak również strażacy ochotnicy ze Starego Bojanowa, Nietążkowa i Robaczyna, a także zawodowi z Kościana. Przygotują oni bardzo ciekawą niespodziankę. Na miejscu pojawią się również funkcjonariusze policji wyposażeni między innymi w alkogoogle. Przybędą także członkowie Ratownictwa Motocyklowego Polska, swoimi motoambulansami.

Ponadto na placu targowym pojawią się samochody amerykańskie, auta z PRL, limuzyny, terenówki, a nawet wraki. Niektórymi z nich będzie można się przejechać. Nie zabraknie oczywiście motocyklistów. Pojawią się także maszyny rolnicze, jak traktory a nawet kombajn.
Jedną z najciekawszych atrakcji będzie możliwość przelotu helikopterem.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, takich jak: dmuchane zamki, malowanie twarzy, i wiele innych.
Będzie można także wrzucić coś na ząb – do organizacji i wsparcia imprezy dołączyła się pobliska pizzeria, która cześć swojego utargu z tego dnia przeznaczy na konto Marysi, jak również właśnie przy pizzerii będzie można zakupić ciasto, kawę i lemoniadę. Zakupując lody przy pobliskim stoisku również wesprzecie Marysię, to stoisko także przekaże część utargu z czasu imprezy na konto dziewczynki. Przy budce z jedzeniem, która także znajduje się blisko targowiska, będzie można zakupić kiełbaskę z grilla, chleb ze smalcem i świeżym ogórkiem.

Odbędą się także licytacje ze sceny, jak również będzie można zakupić cegiełki i wymienić je na nagrody.
Na terenie placu krążyć będą puszki, do których każdy chętny będzie mógł wrzucić datek na leczenie Marysi.

Na imprezie będzie wiele ciekawych pokazów strażackich, ratowniczych i innych. Do Pikniku pozostały niecałe 2 tygodnie, a atrakcji wciąż przybywa.

Link do wydarzenia na portalu Facebook:
https://www.facebook.com/events/183197183860223

Link do skarbonki Marysi założonej specjalnie z okazji Moto Pikniku:
https://www.siepomaga.pl/motopiknikdlamarysi