Słoneczna aura, tłumy plażowiczów i przyjazna atmosfera dopisały festynowi, który odbył się w minioną sobotę na plaży w Boszkowie. Wszystko pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . Dziękujemy, że byliście z nami!

Leszczyńska Policja wspólnie z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Włoszakowic zorganizowała festyn profilaktyczno – edukacyjny pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Impreza odbyła się 31 lipca br. na plaży Pudełkowo w Boszkowie – Letnisku.

Przez kilka godzin można było skorzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Nie zabrakło wodnych skuterów i motorówek, radiowozów policyjnych i strażackich. Niemal cała plaża turystów przyglądała się pokazom ratownictwa wodnego przygotowanych przez WOPR i Policję. Plażowicze z zainteresowaniem przyglądali się pokazowi udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanej przez WOPR.

Gość honorowy – maskotka Wielkopolskiej Policji Pyrek – był przez cały czas oblegany i przytulany przez najmłodszych. Nie tylko maluchy chciały zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Pyrkiem.

W stoisku przygotowanym przez Policję można było otrzymać wiele drobnych upominków. Dzieci chętnie przymierzały tam policyjne wyposażenie policjanta zabezpieczającego imprezy masowe. Policjantki zachęcały dzieci i młodzież do wzięcia udziału w trwającym do 10 września br. konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWodnik”

Podczas festynu istniała możliwość oznakowania swojego roweru w programie Wiberoo.

Źródło: KMP Leszno