Od początku wakacji leszczyńscy policjanci regularnie spotykają się dziećmi i młodzieżą, aby w różnych okolicznościach porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku nad wodą. Wszystko po to, aby zapobiec najtragiczniejszym wypadkom na akwenach wodnych.

Dzieci wypoczywające w wakacje w regionie leszczyńskim regularnie spotykają się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i Pyrek.pl. Mundurowi docierają m.in. na półkolonie szkolne, obozy i w miejsca zbiorowego wypoczynku.

Podczas spotkań z najmłodszymi policjanci poruszają kwestie m.in. bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego (typu rowery, kajaki), rozważnych kąpieli oraz znajomości oznakowania kąpielisk. Apelują do uczestników spotkań, aby zawsze korzystali z wody na wyznaczonych kąpieliskach, których strzegą ratownicy.

Policjanci uczulają dzieci na to, aby zawsze kąpały się po opieką osób dorosłych i aby nie oddalały się od nich.

Policjanci przypominają także o bezpieczeństwie w domu, w sieci, na podwórku i podczas wypoczynku na wsi.

W ostatnich dniach profilaktyk leszczyńskiej Policji wraz z dzielnicowym odwiedzili uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej Nr 13 w Lesznie. Każda osoba otrzymała w prezencie element odblaskowy.