Kierowca Audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, po zatrzymaniu okazało się że posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W dniu 28 lipca bieżącego roku, na terenie całego powiatu górowskiego prowadzona była akcja „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Około godziny 17.00 funkcjonariusze z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Górze na trasie wojewódzkiej 324 dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Audi, które poruszało się z nadmierna prędkością w obszarze zabudowanym. Policjanci przystąpili do zatrzymania pojazdu, jednakże kierowca nie zastosował się do wydanego polecenia i podjął ucieczkę.

Po krótkotrwałym pościgu, policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu lubuskiego. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca Audi posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz kierowca pojazdu odpowie nie tylko za niestosowanie się do wyroku sądowego ale także za przestępstwo określone w art 178b KK czyli nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto przeciwko kierowcy został skierowany Wniosek o Ukaranie do Sądu Rejonowego w Głogowie za przekroczenie prędkości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

Przypominamy, że: Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W trakcie prowadzonej akcji na terenie całego powiatu górowskiego oprócz wyżej opisywanego zdarzenia, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Górze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz nałożyli 15 mandatów za ujawnione wykroczenia.