W ręce wschowskich policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą trafił 50- letni mężczyzna, który postanowił zmienić kody kreskowe na produktach tak, aby dużo mniej zapłacić w odwiedzonych drogeriach. Mężczyzna został ujęty na terenie sąsiedniego powiatu. We Wschowie w podobny sposób zrobił zakupy. Jak się okazało był to nieuczciwy pracownik ochrony.

Wschowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informacje na temat 50- letniego mieszkańca powiatu wschowskiego, który pod koniec maja br. na terenie województwa wielkopolskiego odwiedził jedną z drogerii, zrobił zakupy i opuścił sklep. Nic nie byłoby w tym dziwnego gdyby nie jego nieuczciwe zachowanie. Kamery monitoringu uwieczniły zachowanie 50-latka, który przeklejał kody kreskowe z tańszych produktów i naklejał na dużo droższe artykuły. Mężczyzna skasował zakupy przy kasach samoobsługowych, płacą za nie o wiele, wiele mniej. Jak się okazało był to nieuczciwy pracownik ochrony.

Zaangażowani w sprawę wschowscy kryminalni ustalili, że mężczyzna dzień wcześniej odwiedził jedną z drogerii na terenie powiatu wschowskiego. Kamery monitoringu również w tym przypadku zarejestrowały nielegalne działanie 50- latka.

Mężczyzna zamieniając kody kreskowe i nalepiając niższą ceną na droższy towar dopuścił się oszustwa. 50-latek usłyszała zarzuty do których przyznał się.

Źródło: KPP Wschowa