Do niebezpiecznej sytuacji doszło w sąsiednim powiecie rawickim. 16-latek strzelał z wiatrówki z okna swojego pokoju i mierzył w znaki drogowe. Trafiona została rawiczanka. Nastolatek teraz będzie musiał odpowiedzieć za swoje zachowanie w sądzie rodzinnym.

W sobotnie popołudnie 24 lipca br. rawiczanka, która wybrała się z rodziną na rowerową przejażdżkę, na ulicy Strzeleckiej w Rawiczu nagle poczuła dotkliwy ból w okolicy ramienia. Kobieta zorientowała, że ktoś do niej strzelił prawdopodobnie z wiatrówki ponieważ opodal znalazła metalową kulkę.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci szybko dotarli do nieodpowiedzialnego „strzelca”. Okazał się nim mieszkający w pobliżu 16-latek. Chłopak przyznał, że kilka dni wcześniej na portalu internetowym zakupił broń. Początkowo strzelał do różnych przedmiotów u siebie na podwórku jednak z uwagi na jego niewielką powierzchnię, postanowił obrać cel nieco oddalony. Z okna swojego pokoju które prowadziły na ulice wymyślił sobie, że postrzela do znaków drogowych. 16-latek przyznał, że widział przejeżdżającą rodzinkę na rowerach jednak ocenił, że są za daleko od znaku, do którego strzelał by mogło im się coś stać. Pomylił się, metalowa kulka odbiła się od znaku i uderzyła w ramię rawiczanki. Na szczęście nie spowodowała poważnych obrażeń na ciele kobiety.

16-latka nie uniknie konsekwencji prawnych za swoje nieodpowiedzialne i lekkomyślne zachowanie. Zostanie skierowane na niego wystąpienie do sądu rodzinnego i nieletnich. Wiatrówka z której strzał oraz amunicja została zabezpieczona przez policjantów.

Źródło; KPP Rawicz