Podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz ostrzeżenia przed oszustami wyłudzającymi pieniądze od osób starszych przekazała leszczyńska policjantka podczas spotkania z seniorami, które odbyło się w Urzędzie Gminy w Krzemieniewie. W minionym tygodniu, w Urzędzie Gminy w Krzemieniewie odbyło się spotkanie profilaktyk Komendy Miejskiej Policji w Lesznie sierż. szt. Kingi Sobiak z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w spotkaniu wziął także Wójt Gminy Krzemieniewo Radosław Sobecki.

Podczas spotkania policjantka omówiła różne metody jakimi posługują się oszuści chcący wyłudzić pieniądze od osób starszych np. metodą na wnuczka, czy policjanta. Profilaktyk wyraźnie podkreśliła, że Policja nigdy nie informuje przez telefon o wypadkach i od nikogo nie pobiera pieniędzy. Na przykładzie przestępstw mających miejsce w przeszłości w regionie leszczyńskim precyzyjnie omówiła sposób działania przestępców. Poinformowała seniorów jak należy we właściwy sposób zachować się w przypadku podejrzenia, że mamy kontakt z przestępcą.

Policjantka uwrażliwiała seniorów przed wpuszczaniem do mieszkań nieznanych osób i nie zweryfikowanych przedstawicieli instytucji. Opowiedziała w jaki sposób łatwo paść ofiarą domokrążców i fałszywych przedstawicieli administracji. Przekazała jak należy się zachować, kiedy do naszych drzwi zapuka nieznana osoba.

Każdy z uczestników otrzymał w prezencie materiały promujące bezpieczeństwo.

Źródło: KMP Leszno