Policjant kryminalny będąc po nocnej służbie zauważył mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi sprawcy kradzieży roweru. Jak się okazało 21-latek poruszał się na skradzionym 10-latkowi jednośladzie. Został zatrzymany w centrum Leszna. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

13 lipca br. jeden z policjantów kryminalnych po zakończonej nocnej służbie zauważył w rejonie centrum handlowego na leszczyńskim Zatorzu podejrzanie zachowującego się rowerzystę. Jego postępowanie wskazywało na to, że może chcieć dokonać kradzieży jednego z zaparkowanych tam rowerów. Policjant skojarzył, że napotkany mężczyzna to prawdopodobnie sprawca kradzieży jednośladu dokonanej poprzedniego dnia w tym samym miejscu.

O tych ustaleniach policjant poinformował swoich kolegów z wydziału, którzy natychmiast przybyli mu z pomocą, a sam funkcjonariusz nie spuszczał młodego mężczyzny z oka. Rowerzysta pojechał w kierunku centrum miasta i to właśnie tam policjanci zatrzymali go.

To 21-letni mieszkaniec Poznania. Mężczyzna poruszał się na skradzionym dwa dni wcześniej rowerze, prezencie pierwszokomunijnym należącym do 10-letniego chłopca. Skradł pojazd dziecka, podczas jego zabawy na osiedlowym placu zabaw.

Dzisiaj śledczy ogłosili 21-latkowi zarzuty popełnienia dwóch kradzieży rowerów. Jeden z nich niebawem wróci do 10-letniego właściciela. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

Policja apeluje, aby dbać o swoje rowery i zabezpieczać je przed kradzieżą, korzystać z zapięć, najlepiej dobrej jakość trudnych do pokonania przez potencjalnych złodziei i przechowywać pojazdy w pomieszczeniach, a nie na zewnętrznych stojakach przed klatkami schodowymi, co niestety jest dość powszechne.

Źródło: KMP Leszno