Brak cierpliwości i wyrozumiałości dla innych uczestników ruchu, nerwowe manewry połączone z łamaniem przepisów to ostatnio często obserwowane zachowania kierowców. Wyczyn jednego z nich nagrała kamera policyjnego videorejestratora.

15 maja br. przed godz. 21.00 policjanci leszczyńskiej drogówki podczas pełnienia służby nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem wjeżdżając z ulicy Wolińskiej na Wiadukt Grota – Roweckiego w Lesznie zarejestrowali jazdę kierowcy osobowego opla.

Po wyświetleniu na sygnalizatorze zielonego światła, ustawione na lewoskręcie na lewym pasie pojazdy ruszyły na wiadukt. Kierowca opla zaraz za osobowym citroenem. Osoba kierująca citroenem przepisowo, z dozwoloną prędkością zmierzała w kierunku miasta, jednak kierującemu oplem chyba bardzo się spieszyło. 

Mając zablokowany lewy pas, postanowił brawurowo ominąć osobówkę wprost na przejściu dla pieszych. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera videorejestratora. Policjanci zatrzymali pojazd i ukarali 48-letniego mieszkańca Leszna za popełnione wykroczenie mandatem karnym, a na jego „konto” wpłynęło 10 punktów karnych.

Policjanci zwracają uwagę  i apelują o rozważną jazdę z dozwoloną prędkością, respektowanie przepisów drogowych, kulturę i wzajemne poszanowanie dla innych uczestników ruchu drogowego…  a wszystkim nam, będzie się jeździło sprawniej i bepiecznie!