Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie zaprasza na warsztat edukacyjny on-line pt. „Cyberprzemoc”. Gościem specjalnym będzie st. sierż. Kinga Sobiak, profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Warsztat skierowany jest do rodziców i opiekunów.

Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Lesznie
zaprasza 19 maja 2021r. w godz. 18:00 – 20.00 na warsztat edukacyjny, pt. „Cyberprzemoc”.

 Warsztat skierowany jest do rodziców i opiekunów.

Omówione zostaną m.in. :

– czym jest cyberprzemoc;

– zagrożenia w sieci;

– sposoby ochrony dzieci przed cyberprzemocą;

– odpowiedzialność karna za działania w Internecie;

Warsztat poprowadzi psycholog Dominika Tomczyk-Walkowiak skupiając się na aspekcie psychologicznym cyberprzemocy. Natomiast gościem specjalnym będzie st. sierż. Kinga Sobiak z Wydziału Prewencji KMP w Lesznie, która omówi aspekt prawny.

St. sierż. Kinga Sobiak na co dzień zajmuje się profilaktyką społeczną. Od ponad czterech lat spotyka się z dziećmi, młodzieżą, pedagogami, rodzicami, a także z seniorami. Podczas spotkań przekazuje wiedzę z zakresu prawa, odpowiedzialności karnej, uświadamia również jakie niebezpieczeństwa wiążą się z tzw. „błędami młodości”- ryzykownym zachowaniem, uzależnieniami i kontaktami z potencjalnymi przestępcami.

Spotkanie odbędzie się w formie online za pośrednictwem platformy ZOOM.

Pod linkiem:

https://us02web.zoom.us/j/84011174807

Na warsztat nie obowiązują zapisy.

O uczestnictwie decyduje kolejność logowania się na platformie ZOOM w dniu spotkania. Wejście na warsztat będzie możliwe 30 minut przed rozpoczęciem warsztatu.

Również w tym czasie, do momentu rozpoczęcia warsztatu, będzie możliwość uzyskania pomocy technicznej pod numerem telefonu 730 394 351.

Liczba miejsc jest ograniczona.
Udział w warsztacie jest bezpłatny.

Warsztat współfinansowany jest przez Miasto Leszno.

Źródło: KMP Leszno