Charytatywny Spot dla Marysi z Brenna, chorującej na SMA typu I – kolejna piękna akcja Aniołów była niedzielnym hitem Dziś, dokładnie 4 miesiące po narodzinach dziewczynki, o godzinie 15:00 na parkingu przy Tesco w Lesznie rozpoczął się Spot dla Marysi.

Dopisała pogoda jak i ilość ludzi, o wielkich sercach, którzy przybyli na miejsce. Była to świetna atrakcja szczególnie dla fanów motoryzacji, ale nie tylko. Przyjechało mnóstwo samochodów, motocykli, dopisali również rowerzyści i osoby na deskorolkach. Ilość osób chętnych do pomocy małej Marii była naprawdę ogromna.

Odbyło się kilka świetnych konkurencji, w których brać mogli udział zarówno kierowcy samochodów jak i motocykli. Między innymi konkurs na najlepszy klasyk, najczystszy silnik, najniższą glebę czy najwolniejszy przejazd motocyklem na odcinku 15 metrów. Zbierano grosze i układano metry ze złotówek (udało się ułożyć: 14,5 metra!). Następnie trafiły one do puszek, które krążyły na terenie całego parkingu, aby każda osoba chcąca dołożyć swoją cegiełkę do leku dla Marysi (kosztującego ponad 9 milionów złotych) mogła to zrobić.

Na miejscu można było zakupić gadżety, słodycze i napoje, całość pieniędzy trafiała znów do puszek. Spot przy wyjątkowo pięknej pogodzie i przyjemnej atmosferze trwał ponad 3 godziny, zakończył się poczuciem satysfakcji i uśmiechami na twarzach wielu Aniołów. Na ten moment nie wiadomo, jaką kwotę udało się zebrać. Hojność osób, które przekazały pieniądze na lek dla Marysi zaskoczyła nawet organizatorów. Pieniądze są nadal liczone przez komitet odpowiedzialny za zbiórkę.

Organizatorami akcji byli: Rawickie Loty, Team Fundacja, Leszczyńskie Manewry, Lunatics Mafia, Odnowa Samochodowa Studio Auto Detailingu, M Drift Banda, Fenix Team, Auto Serwis Jawor.

Zapraszamy Was do poniższej galerii, gdzie możecie znaleźć zdjęcia swojego samochodu lub motocykla!