Posiadając sądowy zakaz kierowania pojazdami, spowodował kolizją drogową… mając ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. 50- letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wczoraj, 19 kwietnia br. w godzinach szczytu komunikacyjnego na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie na oczach jadącej samochodem mieszkanki gminy Krzemieniewo, kierujący mazdą w gwałtowny sposób zmieniał pasy ruchu nie sygnalizując tego kierunkowskazami. Mężczyzna wjeżdżał tuż przed samochód kobiety zmuszając ją do hamowania, aż ostatecznie w rejonie skrzyżowania z ul. Estkowskiego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.


Kierowcy zjechali na pobliski przystanek autobusowy, gdzie po wyjściu z samochodów okazało się, że kierowca mazdy jest kompletnie pijany. Niewiele tłumacząc wsiadł do swojego pojazdu i odjechał. Zaraz potem został zatrzymany przez policjantów na jednej ze stacji paliw. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, że kierowca miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w policyjnych systemach informatycznych figurowała informacja, że mężczyzna ma zasądzony sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Policjanci przetransportowali 50-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut popełnienia przestępstw kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz wbrew postanowieniu sądowemu, a także wykroczenia polegającego na spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.