Do pożaru doszło około godz. 8:00 w miejscowości Kawcze, w powiecie rawickim. Dom, w którym mieszkała pięcioosobowa rodzina spłonął. Podczas gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, pożar był już mocno rozwinięty.

Ogień powstał prawdopodobnie w pomieszczeniu kuchennym. Całe wyposażenie oraz rzeczy codziennego użytku spłonęły. Dom nie nadaje się do zamieszkania. Nikomu nic się nie stało, mieszkańcy w porę opuścili budynek. W akcji brały udział zastępy z JRG Rawicz, OSP Bojanowo oraz OSP Sowiny.

Burmistrz Bojanowa, zapewnił rodzinie lokal zastępczy na terenie miejskiego stadionu, będą mogli w nim zostać tak długo jak będzie trzeba.

Sołectwo Kawcze również włączyło się do pomocy.

Potrzebne rzeczy można przynosić do budynku Przedszkola w Kawczu od wtorku od 10 do 17. Potrzebujemy m. in. ubrań, pościeli, ręczników, przyborów szkolnych, środków czystości, AGD, RTV, mebli oraz wszystkich rzeczy codziennego użytku.

Strona „Kawcze” na facebooku

Rozpoczęto także zbiórkę pieniędzy.

Dodatkowo w budynku przedszkola postawiona będzie puszka do której będzie można wrzucić pieniądze. Pieniądze można też wpłacać na konto: 17 8682 0004 0051 7380 2000 0060 z dopiskiem – „Pomoc dla pogorzelców”.

Strona „Kawcze” na facebooku

Foto: PSP Rawicz