W Lesznie na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej z Niepodległości doszło do wypadku z trzech pojazdów.  W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna. 

Leszczyńskie służby ratunkowe o zdarzeniu zostały powiadomione około godziny 12:30. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Leszna, Policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce zastano dwa  rozbite pojazdy na jezdni oraz jeden, który znajdował się na poboczu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych kierujący samochodem osobowym marki fiat wyjeżdżając z ulicy Jagiellońskiej wykonywał manewr skrętu w lewo w kierunku Ronda Solidarności. Jednakże 78-letni mężczyzna mieszkaniec, powiatu leszczyńskiego wymusił pierwszeństwo i doprowadził do zderzenia z drugim pojazdem osobowym marki KIA Rio (samochód nauki jazdy). Na całe szczęście “elką” poruszała się tylko jedna osoba. Natomiast Fiat zahaczył również o trzeci pojazd marki Citroen Berlingo.

Do szpitala z urazem nogi został  przetransportowany mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki KIA Rio. Do działań strażaków na miejscu należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączenie akumulatorów z pojazdu, usunięcie wycieków z pojazdów oraz posprzątanie pozostałości powypadkowych.